Rólam

Köszöntelek az oldalamon!
Sütő Erika vagyok, képzett masszőr. Budapesten a XX. kerületben élek és dolgozom.
Hogyan is lettem én masszőr és mi az ami motivál a munkámba avagy ismerj meg egy kicsit jobban.
Kb 16 éves korom óta masszíroztam hobbiból és kedvességből néha ismerősöket, rokonokat, barátokat, de nyilván az inkább csak ösztön volt. 17 éves korom óta marketing különféle területein dolgoztam, mely teljes egészében ülőmunka. Volt, hogy 2 állásom is volt elég sokáig a szakmán belül, sajnos így a munka miatt sokat voltam ülőhelyzetben. Ennek következtében kb 24 évesen 3x is beállt a derekam és becsípődött az ideg. Volt olyan, amikor 1 hétig nem bírtam lábra állni. Nehezen diagnosztizálták a korom miatt (fiatalnak tartottak hozzá), de a 3. ilyen becsípődésnél, már biztosra mondták, hogy ez bizony lumbágó. Sajnos érdemben segítséget nem igazán kaptam annak tekintetében, hogy mit és hogy kéne tennem, hogy ez újra ne történjen meg.
A főállásomból 9 év után kilépve marketing területen vállalkozásba kezdtem, de a válság miatt nem úgy alakult teljesen, ahogy szerettem volna, így gondolkodtam, hogy mi mást kéne mellette csinálnom. Beszélgettem ismerősökkel, barátokkal, családtagokkal és több hozzám közel álló ember mondta és emlegette, hogy milyen jól masszíroztam, miért nem tanulom meg és próbálom ki magam ezen területen.
Gondoltam mit veszíthetek egy ilyen képzéssel? Mást nem, majd jobban tudok segíteni a hozzám közel álló emberknek. Így végül el is mentem 2014-ben A Masszázs Oktatási Központba, ahol egy svédmasszázs tanfolyam keretén belül egy nagyon alapos, gyakorlati  és elméleti oktatást kaptam, ami alatt azt kell mondanom, hogy teljesen beleszerettem a masszázsba. És az iskola nagyon jó választás volt, a mai napig hálás vagyok nekik, mert, ha nem ott tanultam volna, nem biztos, hogy így megszeretem ezt a munkát, vagy a mai napig ebben dolgoznék. Hihetetlen gondossággal, alapossággal, figyelemmel és szeretettel kaptuk meg az átlag feletti alap tudást, ami nagyban hozzá segített ehhez a pályához, és ennek a tudásnak, az eddigi hobbim és érzékből, ösztönbőli masszázsom így már tényleges tudással tudtam ötvözni. Nagyon sok jövőbeni dologra is felkészítést kaptunk, hogy ne ijedjünk meg egyes esetekben, és felkészültek legyünk azokra is, amikor ritka állapotokban látunk embereket, vagy éppen egy talpmasszázs során, hogyan kezelük a vendég csikisségét stb. Rengeteg tanácssal gazdagodtunk és ennek hála szinte minden tanfolyamot, ami masszázson belül érdekelt elvégeztem náluk az első 2 évben. Elkezdtem amolyan második tevékenységként ezzel is foglalkozni a vállalkozásomba, majd elég hamar gyarapodott a vendégköröm és ennek hála szépen lassan főtevékenységgé nőtte ki magát. 2022-ben Kata törvénymódosítás végett, végül ez a tevékenységem maradt csak aktív.
Valahogy az életemben minden efelé a szakma felé terelt, pedig mai napig állítom, ha az előtt valaki azt mondta volna, hogy masszőr leszek, biztos kinevettem volna, mert sose gondoltam rá így, és tessék :-)
Soha ne mondd, hogy soha! És még is ezzel foglalkozom, és őszintén? Nem bánom! Sőt hálás vagyok, mert rátaláltam arra a munkára, amiben kitudom élni a nagy szívem és segítő szándékom (m
indig is olyan ember voltam, aki szeretett segíteni és ebben a munkámban ezt ki tudom élni) és amit örömmel teszek nap, mint nap. 

Igen ám, de hamar rájöttem arra is,, hogy itt bizony nem árt tanulni és fejlődni, hisz az emberek testéhez nyúlok és hatok a testükre, lelkükre és a szerevezetükre, és nem mindegy, hogy ezt hogyan és milyen módon teszem. Így további tanfolyamokat végeztem el.
Ugyanakkor kb fél-1 éve lehettem masszőr, amikor elkezdtem gondolkodni ezen az egész munkán, és elkezdett tényleg érdekelni minden ezzel kapcsolatban. Elkezdtem figyelni a vendégeimet, beszélgetni velük dolgokról. Szerettek hozzám járni, elégedettek voltak a masszázsommal, de én magammal még sem.
Miért? Mert jöttek a vendégek, de újra és újra ugyan abban az állapotukban, mint előző alkalommal. Kérdeztem őket (miért lehet ez, de folyton csak azt hallottam vissza elégedettek), gondolkodtam sokat (ha viszont ez így van, akkor min kéne változtatnom, hogy elégedettek maradjanak, de ugyanakkor jobban hasson a munkám és ne ugyanolyan állapotba legyenek a következő alkalomra), egy szóval elkezdett érdekelni az anatómia és a miértek leginkább a testben, szervezetben. És kb 1 év után rájöttem, hogy, persze nagyon jó, hogy masszírozom a vendégeimet és elégedettek, DE mind ez még nem elég. És rájöttem a háttérből is segítenem kell nekik, hogy mit kéne másképpen tenni.  Tanulmányokat olvastam, újra tanulni kezdtem újabb és újabb technikákat, közben szépen leassan a tanulmányaimból és kutatások böngészéséből, a vendégeim állapotából elkezdtek összeállni a gondolatok. Elkezdtem alap dolgokra felhívni a figyelmüket és elkezdtek jobb állapotban lenni.
Majd voltam egy továbbképzésen, ahol az oktató igencsak felnyitotta a szemem és megtanította számomra azt, hogy hogyan lehet élvezetesen tanulni az anatómiát és, hogy lehet megérteni az összefüggéseket és miérteket, ez után pedig egyre több anatómia képzésen is részt vettem (leginkább az elmúlt 2-3 évben).
Így született meg az állapotfelmérés, testolvasás és ugyanakkor a személyesebb tanácsadás, amit már évek óta csinálok, és ennek köszönhetően a vendégeim nem csak a masszázsom szeretik, hanem ki tudják maguknak egészíteni általános és személyre szabott tanácsokkal is az öngöndoskodással és tudnak azért tenni, hogy ne ugyan abban az állapotban legyenek minden alkalommal és egy mókuskerékben legyünk, hanem ehelyett szépen fokozatosan egyre és egyre jobban érezzék magukat. És ez fantasztikus érzés (mikor a fájdalom mosollyá alakul, vagy a remény csökkentett állapotból és negatív dolgokból újra pozitív hozzáállás), mikor ezt látom rajtuk, arról nem is beszélve, hogy hihetetlen dolgokról számolnak be. 

A masszázson belül az utamat igazán a saját problémám mutatta meg az-az a Lumbágó. Szerettem volna a saját példámból kiindulva segíteni abban az embereknek, hogy hogy ne kelljen nekik is átélni ilyen és ehhez hasonló nagy fájdalmakat, hogyan lehet megelőzni a mozgásszervi eredetű fájdalmakat, vagy amennyiben ilyen és ehhez hasonló fájdalmakban szenvednek, hogy tehetnek ellen, hogyan fordíthatják vissza és érezhetik magukat újra jól a testükben, bőrükben.

2023. év eljén elkezdtem edukatív és segítő tartalmakat gyártani (mozgásszervi fájdalmakról és azok csillapításáról, egészségmegőrzésről, fájdalmak megelőzéséről, masszázstechnikákról/masszázsfajtákról, sporttal kapcsolatos dolgokról), melyeket Youtube, Tiktok csatornámon és Facebook oldalamon is közzé teszek. Ezen videóknak az a célja, hogy segítsem az embereket (hogy tudjak segíteni hiteles információkkal tanulmányaimból és tapasztalataimból, segíthessek olyan embereknek is tanácsokkal, akik esetleg nem tehetik meg (anyagi okok vagy távolság miatt), hogy eljöjjenek hozzám vagy más kollégákhoz menjenk masszázsra). Ezen felül szívügyem ezeken a felületeken/platformokon hangot adni és felhívni a figyelmet alap dolgokra is, mint péládul a folyadékfogyasztás vagy az átmozgatás/ helyes mozgás fontossága.
Amennyiben téged is érdekelnek ilyen tartalmak, ezen csatornáim elérhetőségeit a kapcsolatok menüpontnál megtalálod! ;-)

Sütő Erika masszőr
Sütő Erika masszőr

Tanulmányaim

2014.
Svédmasszázs; Szék-és irodai masszázs
2015.
Wellness masszázsok (méregtelenítő mézes masszázs, mézmasszázs, csokoládé masszázs, fahéjas masszázs, gyümölcsös masszázs, kókuszos masszázs); Alakformáló masszázs; Kinezio tape; Ízületi manipuláció; Thai bambusz masszázs
2017.
Frissítő talpmasszázs; Szervzónás talpmasszázs; Babamasszázs
2018.
Nyirokkeringést támogató masszázs
2022.
GuaSha arcmasszázs; Triggerpont masszázs; Lomi-lomi testmasszázs; Anatómia masszőröknek; Arcdiagnosztika és szervzónás arcmasszázs; Kismama masszázs; Frissítő svédmasszázs; Tibeti méregtelenítő mézmasszázs; Kötőszöveti szervzónás mézmasszázs; Aroma masszázs; Japán arcmasszázs; Thai babamasszázs; Migrénmasszázs; Herbalance arcmasszázs; Köpölyözés; Dermato-vakuum reflexológia (Szervzónás köpölyözés); Kézreflexológia és kézelemzés; Betegségkezelés a gyakorlatban; Lomi-lomi arcmasszázs; Indiai fej-és arcmasszázs; Integrált Manuális Korrekciós technika; Bodhi thai talpmasszázs; Thai herballabdacs masszázs; Indonéz bambusz masszázs; Talpdiagnosztika és meregtelenítő talpmasszázs
2023.
SMR használat fasciális szemlélettel; Gerinctréning; Fasci kezelése manuális technikákkal; Fascia kés; Mozgásszervi anatómia; Képalkotó vizsgálatok leletértelmezése; Flossing technika; Lapockastabilitás mítosza; Core stabilitás; Neuroplaszticitás és mozgásterápia; Mobilizációs köpölyözés; SMR henger a sport- és mozgásszervi rehabilitációban; 
2024.
Játékfókuszú mozgásfejlesztés, Fasciaelmélet; Fascia kés technika plusz; Ízületi vizsgálatok, Passzív ízületi mobilizáció; Fascia kutatás 1-2-3-4; Neuro1 (fájdalomélettan); Gyógyszermellékhatások; Tumorpáciensek ellátása fascia terápiákkal; Hegkezelés