Mézmasszázs

Mézmasszázs

A mézmasszázsoknak is több fajátja létezik, jó párat végzek belőle én is.
Ezekről fogok itt tájékoztatást adni.

Méregtelenítő Mézes masszázs

A méregtelenítő mézes masszázs speciális masszázs, ami a megszokottól eltérő kéztechnikával történik.
Annak idején, mikor a derekam becsípődött és 1 hétig naponta kaptam injekciót s mellett se tudtam lábra állni, egy kolléga ezzel a technikával segített nekem és igaz nem múlt el minden fájdalom 1 alkalom után, de 1 hét után csodás érzés volt újra lábra állni. Nem véletlen a 3. technika volt, amit én is elsajátítottam, s azóta számtalan vendégemnek segítettem vele Én is.
Hogy történik a méregtelenítő mézes masszázs?
Mindenképpen egy bemelegítő masszázzsal kezdem az adott terület szöveteinek, kötőszöveteinek, izmainak az átdolgozását. 
Ezután a kezembe mézet teszek és felviszem az adott területre, melyeket elsimítás után elkezdek bedolgozni speciális kézmozdulatokkal (eleinte tapicskolós mozdulatokkal). A méz egyre jobban felszívódik a bőrbe és ezáltal egyre ragacsosabbá válik, és ekkor már érezhető a vákumhatás, itt már inkább ütögető, paskoló fogásokat érezhet a vendég és gyorsulnak a fogások is. Ez egy rövid 6-8 perces masszázs technika, mely nagyon hatékonyan csökkenti a stressz káros hatásait, szöveti letapadásokat, izombeállásokat, izom által nyomás alá került idegszálakat/becsípődéseket is szuperül helyre tudja hozni. Nem gyengéd technika, ha fádalom van, akkor ezt a technikát jóleső fájdalomnak írják le a vendégeim, de akár már 1 alkalom után sokat javulhat, vagy akár el is múlhatnak a korábban említett panaszok esetében. 1 biztos utána minden vendég kivétel nélkül úgy érezte magát, mintha 1 Tonna terhet vettem volna le róluk. Természetesen a masszázs végén a megmaradt mézet eltávolítom meleg vizes törülközővel, szóval nem fogsz ragadni és a ruhádat sem kell kidobnod!
Hasonló, mint egy köpölyözés, csak nem hagy nyomot, illetve a méz hatóanyagai a bőrön keresztül felszívódnak és pluszban kifejtik jótékony hatásaikat (ásványi anyagok, vitaminok, gyulladáscsökkentő hatás). 
Termelői mézeket használok ezen masszázsaimhoz!

Ellenjavallatai megegyeznek a svédmasszázs ellenjavallataival, illetve 2 dologgal kiegészíteném: méz allergia esetén abszolult nem javasolt, valamint szőrös területen nem alkalmazható (gyantázós érzés lenne).
Milyen próblémákra ajánlom leginkább?
- gerinc meszesedésre, izomgyulladásra, izombeállásra, izomletapadásra, izom általi idegbecsípődésre, szöveti összetapadásokra, lumbágó esetén, nyakbeállás/nyakfádalmak/banyapúp esetén, lábon narancsbőr kezelésére.
Ajánlott: heti 1-2x maximum, amíg a fájdalom nem múlik el teljesen.
Videós ízelítőm a masszázsról az alábbi linkn tekinthető meg: 
https://www.youtube.com/watch?v=g8G96LJJp_k&list=PL78r6qKhYQUWW0mQga8KEBfC-jfDh4sCX&index=7

Tibeti mézes masszázs


A tibeti mézes masszázs is egy vákumtechnikás masszázs, hasonlít a méregtelenítő masszázshoz, de a különbség az, hogy itt nem csak a problémákat kezeljük, vagy fádalmakat vele, hanem a teljes hát felületét.
Ez egy lágyabb mézes masszázs fajta, mely keretén belül, lágyabb, teljesen lassú ütemben történő, hosszabb masszázs. Több körben lágyan dolgozom át az egész hát felületét deréktól a nyakig.
Abszolult nem fájdalmas, nem kellemetlen.
Ajánlott: igény esetén havi 1-2 alkalommal.
Nagyon jó lazításra, stresszoldásra, egészségmegőrzésre, fájdalmak megelőzésére. 

Kötőszöveti szervzónás mézes masszázs

Bizony, mert nem csak a fülünkön, arcunkon, kézfejünkön és talpunkon találhatóak reflexzónák, szervzónák, hanem a hátunkon is. Ugyanis a gerincoszlopunk csigolyái közül kilépő idegek beidegeznek szöveteket, kötőszöveteket, izmokat és végül végtagokat vagy szerveket is. Amennyiben a hátunkon be vannak állva vagy le vannap tapadva az izmok, elnyomhatják ezeket az idegeket, melyek akár belső szervi próblémákat is képesek előidézni. A hátunkon 11 szervzóna/reflexpont van, melyek a belső szerveinkhez kapcsolódnak.
A masszázs kominálható hátmasszázzsal is. 
Közepes erősségű és gyorsaságú masszázs.