Wellness masszázs

Wellness masszázs
Kényeztetés a testnek és a léleknek egyaránt 

Manapság már nem csak a hotelekben, szállodákban vehetőek igénybe a wellness masszázsok.
A wellness masszázsok svédmasszázsra épülő masszázsok, testkezelések, ahol inkább a vivőanyagokon van a hangsúly, leginkább a relaxáló masszázsok közé tartoznak (nincsenek bennük erősebb fogások), így a testet és a lelket kezelik egyszerre. Számtalan jótékony hatásuk van, melyek függnek a választott wellness masszázs típusától is.
A komplett wellness masszázsok tartalmaznak igény esetén bőrradírozást, masszázst és a végén relaxáló pakolást hátra (15-20 perc, amíg relaxálhatsz a pakolás hatóideje alatt).
Időtartamot tekintve 40-120 percig terjedhetnek, attól függően, hogy részmasszázst vagy teljes masszázst szeretnél e (láb, hát, karok).
A különféle bőrradírok és pakolások igény szerint variálhatóak pl: kérhetsz akár kókuszos bőrradírozást és a masszázs után csokoládé pakolást.

Wellness masszázsok típusai:
1. Bőrradírozás +svédmasszázs
2. Masszázs+relaxáló pakolás hátra
3. Bőrradírozás+masszázs+relaxáló pakolás hátra

Igénybe vehető: hetente-2 hetente 1x

Bőrradírok

A peelingek, más néven bőrradírok nagyon jótékony hatásúak a bőrünknek, hiszen felfrissítik, megújtíják a bőrt. A bőrradír szemcséi segítenek az elhalt hámseteket eltávolítani a bőrrétegről, ezáltal pedig bőrünk felfrissül, jobban tud lélegezni. Sokkal simább és puhább lesz. Ezeket a bőrradírokat házilag én készítem el frissen az adott masszázsra (kereskedelmi forgalomban lévő természetes alapanyagokból).
Masszázsok előtt ajánlott.
Heti 1-2 alkalommal ajánlott. További előnyei videó formájában is megtekinthetőek pár percben:
https://www.youtube.com/watch?v=6Nhu7hoY-RA

Kérhető bőrradírok masszázsokhoz

Kókuszos: a kókuszos bőrradír esetében a bőrradírban magában kókuszreszelék van. A kókusznak is számtalan jótékony hatása van: segít fenntartani a bőr természetes egyensúlyát, ami által puhítja, selymessé teszi a bőrt, eltüntetheti a ráncokat.
Fahéjas: a fahéjas peelingben finomra őrölt fahéj és összetört fahéjdarabok is segítik a bőr megújulását. Gyógyítja a szövetkárosodások regenerálódását, csökkenti a gyulladásokat, feszültségoldó, pezsdítő hatása van, emellett pedig fertőtlenít is. Javítja a vérellátást és nagyon jó narancsbőrre is, valamit annak kialakulása ellen. Közvetlen a bőrradírozás után jelentkezhet enyhe bőrpír a fahéj hatóanyagai miatt, de ez hamar el is múlik, Figyelem, fahéj allergia esetén nem alkalmazható!
: a só peling nem a szokásos konyhasóból készül, hanem Himalája vagy Holt-tengeri finomított szemcséjű sókból. A só szemcsék segítenek ez esetben a bőr elhalt rétegét eltávolítani és a mélyebb szöveteket is méregteleníti. A sók magas nyomelem és ásványi anyag tartalmai felszívódnak. Erősíti az immunrenszert, javítja a sejtek anyagcseréjét és a faggyúműködését, hidratáltá teszi a bőrt és növeli a bőrszövetek vízmegkötő képességét.
Cukor peeling: ennél a peelingnél sem a szokványos kristálycukorra kell gondolni, hanem a minőségi cukrokra, mint pl: nyírfacukor, barna cukor. A cukor peeling célja a bőrfelszín és alatta lévő szövetek vitalizálása. Fokozható vele a bőr és az izmok anyagcseréje, a sejtek és sejtek közötti anyagcsere és ezáltal javul a folyadék áramlása. Hatékony a gombás fertőzések ellen, fokozza a kollagén termelét, antibakteriális hatású, fiatalítja és rugalmassá teszi a bőrt, fokozza a nyirokműködést és ezáltal erősíti az immunrendszert.
Nyírfacukorral készült peelinget a cukorbetegek is igénybevehetik, használata biztonságos, nem emeli meg a vércukorszintet.

Kedvenc házi saját bőrradírom videója:
https://www.youtube.com/watch?v=hiyBHpDy7b4

Relaxáló pakolások

A bőrradírozás és masszázs után ajánlott, de lehet önállóan masszázs után is kérni.
Leginkább hátra szoktam ajánlani. A masszázs koronája lehet.
A választott pakolást felkenem a hátra, fóliával lefedem és 10-20 percig a hatóidő alatt a vendég pihenhet a teljes ellazulásért és feltöltődésért. Lelkünk, testünk relaxál, amíg a testünk és a szervezetünk vitaminokkal és ásványi anyagokkal feltöltődik. Választható pakolások:

Csokoládés: a csokoládé pakolás magas 75-90% kakaótartalmú csokoládéból készül. Oldja a stresszt, nyugtatja a bőrt, megnöveli az endorfin szintünket, ezáltal boldogabbak leszünk utána. A narancsbőrös területekre és azok ellen is jó.  Meleg langyos érzést érzünk a pakolás felvitele és relaxáló idő alatt. Könnyen lemosható, nem hagy nyomot, nem ragad utána. Nem hízlal, de ugyanúgy fokozza a boldogságunkat, mintha megennénk, vagy még jobban.
Kókuszos: valódi kókusz alapanyagokból készül. Megszépíti, revitalizálja a bőrt mélyebb rétegekig is, eltüntetheti a ráncokat, csökkenti a gyulladásokat és fájdalomcsillapító hatású is. Inkább hűvösebb érzetű pakolás.
Gyümölcsös: mint köztudott a gyümölcsökben is rengeteg ásványi anyag, nyomelem és nem utolsó sorban vitamin van, melyek nem csak táplálkozás útján juthatnak a szervezetünkbe, hanem akár a bőrünkön keresztül is egy jó gyümölcsös pakolással. Kérhető szinte bármilyen gyümölccsel, ami éppen szezonálisan kapható: banán, kivi, eper, narancs, alma, citrom, áfonya, szilva, meggy, barack. Szintén hűsítő pakolások, így inkább melegebb évszakokban jók igazán.

Csokoládé masszázs

A csokoládéról általánosságban:
A csokoládé a trópusi kakófa magjából készül, ami nagyrészt Nyugat-Afrikából származik. A fa hivatalos neve: Theobroma Cacao ami annyit elent: "istenek eledele". A csokoládé kultikus imádata a régi időkre vezethető vissza. A maják idejében még kesernyés, chilis fűszeres ízű volt a csokoládé, de a 16. századtól már Európában is ismertté vált. A csokoládé kb 300 ismert vegyületet tartalmaz, többek között serkentőszereket. Évezredek óta gyógyhatása is közismert. A keserű csokoládé a legújabb tudományos kutatások alapján természetes vérnyomáscsökkentő hatású. A magas 60-70%-os kakaótartalmú csokoládé hatékonyan csökkentheti az érelmeszesedés kifejlődését, infarktust, szélütés veszélyeit, emellett köhögést csillapít, védi a bőrt a kiszáradástól. Az étcsokoládé frissen tart koffeintartalmának köszönhetően, így jelentős frissítő hatással bír. 
Számos olyan vitamin és ásványi anyag van benne, amelyre szervezetünknek szüksége van: vas, kálcium, kálium, A-, B-, C- és e vintamin, valamint theobrominnak köszönhetően érezhetően javul a hangulatunk, boldognak érezhetük magunkat.
A csokoládé masszázs végezhető csokoládé olajjal akár teljes testen, vagy bőrradírozás után masszázs és a végén csokoládé pakolás variációban.
Jótékony hatásai: puhítja, tonizálja, hidratálja, revitalizálja a bőrt (késlelteti az öregedést, a masszázs után nagyon selymessé válik a bőr. Élénkíti az érzékeket, feloldja a stresszt, jó közérzetet biztosít. Méregtelenít. Csökkenti a naracsbőrt.


Kókuszos masszázs

A kókuszról általánosságban:
A kókusz, mint gyümölcs nagyon tápláló, rengeteg ásványi anyag található benne. Tartalmaz B-, E vitamint, niacint, magnéziumot, kálciumot. Telítetlen zsírsavakban gazdag, ezért szívbetegségek kialakulásának esélyét is jelentősen csökkenti. Kiváló csonterősítő a magas kálcium tartalma miatt, vértisztító és emésztést segítő hatású. Támogatja az erős izmok és csontok kialakulását. Gyakori használatával megelőzhetőek a rákos betegségek is, enyhíti a krónikus fáradtság szindróma tüneteit. Nagyon magas az energiatartalma, így mozgáskézséget, erőt, energiát ad. Jót tesz emésztésnek és enyhíti a bélgörcsöket is. 
A kókuszzsírral történő sütés rendkívül egészséges, zsírsavai nem épülnek be a test zsírraktárába, ezért gyorsítja az anyagcserét. Elpiusztíta a kandida gombát. Nagy mértékű fogyást is elérhetünk vele. Nagyon hatásos az influenza megelőzésére, fekély és női problémák kezelésére erősen javallott a használata. 
A kókuszzsír vagy kókuszolaj jótékony hatásai:
Ami a bőrünket illeti az egyik legobb természetes testápoló, mivel nagyon sok antioxidánst tartalmaz,  Használata segít megelőzni a ráncok kialakulását, segít kialakítani a bőr természetes egyensúlyát. Bőrbetegségek esetén is különösen ajánlott (ekcéma, pikkelysömör, bőrgyulladások) mivel gyulladáscsökkentő hatása van (jó kiszáradt, kirepedezett bőrre, ajkakra is).  Fejmasszázs esetén nyugtatja az idegrendszert, hatásos hajproblémák kezelésére is (száraz, töredezett haj, korpás febőr, hajhullás ellen). Baktérium és vírusölő hatása is van, ha sebekre kókuszolajat teszünk, akkor olyan réteget képez, amely nem engedi át a külső szennyeződéseket és a szövet megújulását is segíti.
Kókuszmasszázs kókuszos bőrradírral kezdődik, majd kókuszolajos masszázs követi, végül pedig kókuszos relaxáló pakolás zárja a masszázst. 
Kókuszos masszázsomról videós ízelíthető megtekinthető az alábbi linken:
https://www.youtube.com/watch?v=Mm24yijY9GI&list=PL78r6qKhYQUWW0mQga8KEBfC-jfDh4sCX&index=10

Mézes masszázs

A méz hatóanyagai, összetevői:
A mézben rengeteg vitamin található többek között: B1, B2, B3, B5, B6 és C vitamin. Kálcium, réz, vas, magnézium, mangán, foszfor, kálim, nátrium, cink és természetes antioxidánok, aminosavak, fehérjék, 22 féle makro- és mikroelem. Szerves savainak köszönhetően nagyon jó vágások, horzsolások, égési felületek kezelésére is.
Jótékony hatásai a mézmasszázsnak: méregteleníti a bőr alatti szöveteket, bőrmegújító ás bőrtápláló hatása van. Normalizálja a bőrt és a bőr alatti kötőszövet vízháztartását, segít fellazítani a letapadt izmokat. Gyulladáscsökkentő. Tisztítja és méregteleníti a bőrt. 
Mézes wellness masszázs bőrradírozással (cukor), majd mézes olajos masszázs után, mézes pakolás kerül fel a masszázs végén 15-20 percre a hátra. 
További fajtái mézmasszázsnak: méregtelenítő mézes masszázs, tibeti mézes masszázs, kötőszöveti mézes masszázs melyek inkább fájdalomcsillapító technikák csoportjába tartoznak.
Ellenjavallatai: sérült bőrfelület, láz/fertőző betegségek, terhesség, epilepszia, méz/propolisz allergia, daganatos betegségek, műtétek, foghúzás és egyéb általános masszázs ellenjavallatok.
Bővebb információ a további mézes masszázsaimról:
https://www.masszazs-lazitas.com/mezmasszazs

Fahéjas masszázs

A fahéjat a fahéjfa ágainak kérgéből nyerik, az ágak kérgét lehúzva és porhanyítva nyerik a fűszer formájában és leginkább Kínából származik.
A fahéjról általánosságban:
A jó ízű, finom illatú fűszernövény régóta ismert és gyakran használt konyhafűszer, melynek számos az egészségre gyakorolt jótékony hatása ismert:
serkenti a vizeletkiválasztását, vízhatjó hatása révén csökkenti az ödémásodást, magas vérnyomás kockázatát. Szintén számos antioxidánst tartalmaz, vértisztító hatással bír, oldja a fájdalmakat. Emésztésserkentő hatása miatt segít a lerakódások feloldásában és az elhízás lekűzdésében. Hatékonyan csökkenti a magas vércukorszint által okozott gyulladásokat, szövetkárosodásokat, felfúvódást, bélgörcsöket, hányingert és gyomorpanaszokat. Segít megelőzni a rákos betegségek kialakulását. Csökkenti a koleszterin szintet, így a szívproblémák is megelőzhetőek vele, Felveszi a harcot a gombás fertőzések ellen és a kellemetlen szájszagra is megoldás lehet (fogfájásra is mézzel keverve). Nagyon jó megfázás esetén is, mert erősíti az immunrendszert.
A fahéjas masszázs jótékony hatásai: fájdalomcsillapító hatású, gyulladáscsökkentő, pezsdítő, feszültségoldó, illata idegerősítő hatású, javítja a vérellátást, , izomlazító, izomgörcs oldó hatású, csökkenti az ödémásodást, segít a krónikus fáradtság ellen, csökkenti az izomlázat, szépíti a bőrt.
Fahéjas masszázs: fahéjas bőrradír után fahéjas illóolajos masszázs, majd a végén fahéjas relaxáló pakolás zárja a masszázt.
Ellenjavallatok: az általános masszázs ellenjavallatokon felül fahéj allergia és terhesség teljes időtartama.
A fahéjas masszázsomról ízelítő videó az alábbi linken megtekinthető:
https://www.youtube.com/watch?v=xUlm37DxTSY&list=PL78r6qKhYQUWW0mQga8KEBfC-jfDh4sCX&index=11

Sómasszázs

A sónak több fajátja létezik. Masszázsok során nem a hagyományos konyhasót használom, hanem magas ásványianyag tartalú minőségi sókat: Himalája só, Holt-tengeri- vagy Utahi sót. Ezek a fajta sók rendkívül sok ásványi anyagot tartalmaznak (magnézium, kálium, nátrium, fluorid, mangán, vas, kobalt, jód.
Érdekességek
Himalája só: több, mint 80 féle ásványi anyagot és nyomelemet tartalmaz. Számtalan gyógyhatása ismert: fogszuvasodás és fogkőképződés megakadályozása, oldja a vesekövet, ízületi lerakódásokat, csökkenti a káros szenvedélyek utáni vágyat, eltávolítja a nehézfémeket a szervezetből.
Holt-tengeri só: szintén magas ásványi anyagokkal rendelkező só fajta, A Föld legmélyebb pontján tengerszint alatt 400 méterrel található képződményből hozzák felszínre.
Sómasszázs jótékony hatásai: gyulladáscsökkentő. bőrfeszesítő, segít szabályozni a bőr PH értékét, fertőtlenítő hatású, gombaölő, idegfeszültség oldó, érfal erősítő és nyirokkeringés serkentő.
Sómasszázsaim: 
Wellness só masszázs: só peeling, svédmasszázs, sópakolás
Sószappanos masszázs: sószappannal masszírozom át a kért testrészeket. 
A sómasszázsról ízelítő videó megtekinthető az alábbi linken:
https://www.youtube.com/watch?v=QykZFfi0TNo&list=PL78r6qKhYQUUyf4yuVFDkpWcMffQ2YYKD&index=3