Szervzónás masszázsok
Reflexológia
"A reflexológia művészet, a tudatos érintés csodálatos művészete." Csi Ann
A lábak és a kezek masszázsát, mint természetes egészségmegőrzés módját már sok nép ősidők óta ismeri. Eredetét nem ismerjük, valószínű egyidős az akupunktúrával, ez azt jelenti, hogy a masszázsnak ez a formája 6000 éves múltra tekint vissza. Az ősi egyiptomi kultúrákban is alkalmazták a kéz, láb masszírozását.
4200 éves egyiptomi síremlekekn is fellelhetőek masszázstérképek.
Dr. William H. Fitzgerlad amerikai orvos a testet függőlegesen 10 zónára osztotta. Megfigyelte az ősi indián gyógyítók tevékenységét, akik sohasem a beteg szerv kezelésével gyógyítottak, hanem pl. a talp masszírozásával értek el gyógyulást. Fitzgerald elméletét kísérletekkel bizonyította Eunice Ingham és J. S. Riley, akik tudományosan megalapozták a reflexológia tudományát.
Hazánkban Dr. Oláh Andor és Lajos atya voltak, akik megvalósították a reflexológiai ismereteket.
Talp és kéz állapotfelmérése
Talpunkon az összes szervünk idegvégződése megtalálható. Ezeket az idegvégződéseket hívjuk szervzónáknak/reflexpontoknak. Talpunk a legrészletesebb árulkodik rólunk. A körmök állapota, talp boltozata, talp alakja, a talp színei, hőmérséklete, domborulatai, elváltozások rajta (szőrszálak, anyajegyek), talpon lévő érzékeny pontok sokat mutathatnak rólunk, és állapotunkról, ahogy a kézfejünk is.
Amennyiben kíváncsi vagy ezekre kérheted a kézfej- vagy talpmasszázsod is állapotfelméréssel, valaminnt szervzónás arcmasszázsod is arcdiagnosztikával/felméréssel.
Szervzónás talpmasszázs
Már őseink is komoly figyelmet fordítottak a végtagok masszázsára az egészségmegőrzés természetes módjaként. A reflexológia 1 ősi gyógyító módszer, mely tapasztalatokon alapuló tudomány, melynek alapja, hogy a talpon található reflexpontok masszázsával, nyomásával a szervezetre gyakorolunk hatást.
A zónák olyan idegpontok, melyek összeköttetésben állnak a test különböző szerveivel és mirigyeivel.
A pontok nyomkodásának, masszázsának szigorú sorrendje van. A talpunk egy olyan része a testünknek, ahol az összes szervünk idegvégződése megtalálható. A talpmasszázs közben érezhetőek elváltozások is (lehetnek érzékenyebb területek, érezhetőek csomók, rizsszemek esetenként fájdalmak).
Tehetünk egészségünk megőrzéséért talpmasszázzsal ezeket a pontokat ingerelve/masszírozva, de akár már kialakult állapotok, fájdalmak, betegségek esetén is felerősíthetőek vele a kezelések, gyógyszerek hatásai, vagy a szervek stimulálása az önregenerációra.
A talpunk fájdalmai például képesek előre is jelezni kialakult vagy kialakulóban lévő dolgokat is. Nekem például lumbágósként 2-3 nappal a derékfájás előtt elkezd fájni a talpamon a deréknak a pontja, innen tudom, hogy ilyenkor jobban kell foglalkoznom magammal, hogy ne csípődjön be ismét.
Igénybe vehető: hetente vagy 2 hetente 1x (fokozatosság elvét betartva).
Kombinálható bármilyen más masszázzsal is.
Ellenjavallatok letölthetőek a linkre kattintva:
Szervzónás kézmasszázs
A szervzónás kézmasszázs is szintén nagyon jó egészségmegőrzésre, és betegségek, fájdalmak kezelésének kiegészítésére. Amennyiben nem szereted a talpmasszázst, akkor ezt ajánlom helyette, mert a kézen, kézfejen, ujjakon 97 pont található.
A kéz reflexpontjai megegyeznek a talpon található szervzóna/reflexpontokkal.
Együttes alkalmazása a talp és kézfej masszázsnak pedig felerősíthetik vagy kiegészíthetik egymás hatását, de külön külön is hatásosak és igénybevehetőek.
Hatásai: serkenti a vér-és nyirokkeringést, ami elindítja a méregtelenítést, ennek hatására az immunrendszer erősödik, a fájdalmak enyhülnek, csillapodnak, így felerősíti a szervezet öngyógyító folyamatait. A vizelet színe emiatt átmenetileg megváltozhat. Ugyanakkor jót tesz a fáradt kezeknek is.
Bármilyen masszázzsal kombinálható.
Igénybe veheti problémánál hetente 1x, egészségmegőrzésre havonta 1x.
Ellenjavallatai megegyeznek általános ellenjavallatokkal.
"Mutatsd az arcod és megmondom ki vagy"
Avagy az arc felmérése-arcdiagnosztika
Bizony, bizony. Az arcunk rengeteg dolgot elárul rólunk, mesél.
Hordoz személyiségjegyeket, megmutatja mennyi stressz ér minket, mennyit dolgozunk, mennyit alszunk, miket eszünk, mennyit iszunk, mennyit mosolygunk, milyen a belső világunk.
Nem véletlen az, ha valakivel találkozunk, mindössze 8 másodperc alatt eldöntjük az illető szimpatikus-e vagy sem. Az arcunk formája, homlokunk magassága, orrunk formája, ajkunk alakja és színe, valamint arcunkon lévő foltok, ráncok, anyajegyek, barázdák, pattanások, szem alatti karikák, szarkalábak, mind árulkodnak rólunk és belső szerveink állapotáról is. Ha kíváncsi vagy rá, mit árul el a te arcod, akkor kérj arcmasszázs mellé arcelemzést. Amennyiben szeretnél tenni egészségedért, akkor arra nagyon jó a szervzónás arcmasszázs is, mely nem csak a belső szervekre hat, hanem az arc esztétikájára is.
Nagyon jó egészségmegőrző, lazító-relaxáló és egyben felrissítő is.
Szervzónás arcmasszázs
A reflexzónás/szervzónás arcmasszázs esetén a szervek zónáinak pontjait masszírozom.
Ahogyan a talpon, kézfejen, fülön, úgy az arcon is megtalálhatóak a szerveink idegvégződései, melyeket reflexzónáknak hívunk. Az arcunkon kisebb a felület, így nem annyira részletes mint pl. a talp.
Az arcunkon összesen 24 zóna található.
A szervzónás arcmasszázsokat használhatjuk egészségmegőrzésre, szervezetünkben lerakódott méreg- és salakanyagok tisztítására, valamint adott állapotok, betegségek esetén segíthet felerősíteni a kezelések hatását.
Maga a reflexzónás arcmasszázs is arctisztítással kezdődik, majd simító fogásokkal bemelegítjük az arc bőrét, szöveteket, kötőszöveteket, izmokat. Ezek után megfelelő sorrendben az adott szervek zónáit masszírozom, mely pontok masszázsa nem fájdalmas.
Maga a masszázs 20-30 perces időtartamban vehető igénybe.
Kombinálható fátyolmaszk, arcmaszk felhelyezésével is, valamint más testrészek masszázsaival együtt is.
Igénybe vehető heti 1x. Amennyiben kezelés felerősítésére szertnéd
(és nem ellenjavallott a próblémád, betegséged), akkor legalább 4-5 alkalom szükséges.